A A A K K K
для людей із порушенням зору
Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

КЗ "Центральний будинок культури" Антонінської селищної ради

Культура – одне з найцікавіших і найдревніших явищ, яке тісно пов'язане з діяльністю людини. Кожен час ставить перед культурою свої локальні завдання. Однак на будь-якому етапі суспільного розвитку необхідно, по-перше, робити все для збереження існуючих традицій і надбань, по-друге, привносити щось нове, свіже, неповторне. І в цьому чи не найважливіша роль сільської культури як складової загальнокультурного процесу в Україні.

У смт Антоніни був відсутній заклад культури. Відсутність у подібному за масштабами населеному пункті закладу культури не могла бути невідчутною, адже при проведенні будь-яких культурно-масових заходів постійно виникала потреба в приміщенні.  

Приміщення, яке раніше використовувалося як Антонінський  міський будинок культури знаходилось в напівзруйнованому стані, тому у його майже повній відбудові не було сенсу. Особливо, якщо враховувати наявність інших можливостей для вирішення проблеми. У зв’язку з цим прийняли рішення про участь у ряді конкурсів та проектів, направлених на відновлення роботи залу громадського зібрання і 28 грудня 2013 року Антонінський будинок культури вперше відкрив свої двері для жителів селища.

Взяли участь в Антикризовому грантовому конкурсі на створення осередків культурно – громадської активності Міжнародного фонду «Відродження». На даний конкурс подали проект«Інноваційні підходи до культурного розвитку та відродження національних традицій громади Антонінського краю  при збереженні історичної спадщини.

Завдяки цьому конкурсу з’явилась реальна можливість  відкриття установи культури у приміщені Флігелю, що входить до складу Антонінського палацо-паркового комплексу кінця ХVІІІ – початку ХІХ століття. Споруда Флігелю знаходлася у незадовільному стані і потребувала термінових комплексних заходів з реставрації.

Важливим є той факт, що незважаючи на масштабність задуму щодо відкриття закладу культури в стінах частини Флігелю, зовнішній архітектурний ансамбль будівлі залишився повністю незмінним. Тобто, реалізація проекту фактично дозволила вирішити дві надзвичайно актуальних проблеми для селища:

  1. Задовольнити потребу місцевого населення в закладі культури, який би сприяв культурному зростанню громади та ефективній соціальній взаємодії між усіма членами територіальної громади.
  2. Зберегти пам’ятку архітектури другої половини XVIII століття і запобігти подальшому руйнуванню та зникненню культурної спадщини, а, також, пристосувати будівлю до нової функції.

Установа культури, яка пропонувалася в рамках цього проекту є Центр культурних та соціальних зв’язків.

Завдяки проекту «Зміцнення громад через відродження творчих колективів на селі» придбано комп’ютерне, мультимедійне та музичне обладнання. Конкурс проводився за підтримки ХРБФ "Зміцнення громад" спільно з МБФ "Відродження" та аграрною корпорацією "Сварог Вест Груп"  на створення осередків культурно-громадської активності. 

За кошти благодійників та місцевого бюджету:

  • замінено 10 вікон;
  • проведено заміну електропроводки;
  • улаштувано потолок "Армстронг" ;
  • пофарбовано стіни;
  • улаштувано підлогу та сцену з керамічних плит;
  • замінено 4 дверей;
  • встановлено жалюзі;
  • прокладено алею з бруківки 380м².

 

Круглий стіл за результатами проєкту «Скриня фольклору»

Уже третій рік поспіль заклади культури Антонінської громади працюють над проєктами, які дозволяють дослідити, зберегти та популяризувати матеріальну та нематеріальну культурну спадщину населених пунктів нашої громади.

11:07:29 08.12.2023

21 листопада 2023 рік – День Гідності та Свободи: заряджені гідністю та жагою свободи!

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві люди вийшли, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє.  Революція Гідності/Євромайдан – масовий громадянський протест, який тривав 94 дні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.  Українці вже давно зробили свій європейський вибір і продовжують його захищати зі зброєю в руках. Тож День Гідності та Свободи, який відзначається 21 листопада, обрано невипадково. У цей день представники органів місцевого самоврядування, активна учнівська молодь, працівники установ та закладів освіти і культури Антонінської СТГ, з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її

11:10:25 21.11.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора