A A A K K K
для людей із порушенням зору
Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Антонінський будинок культури

Культура – одне з найцікавіших і найдревніших явищ, яке тісно пов'язане з діяльністю людини. Кожен час ставить перед культурою свої локальні завдання. Однак на будь-якому етапі суспільного розвитку необхідно, по-перше, робити все для збереження існуючих традицій і надбань, по-друге, привносити щось нове, свіже, неповторне. І в цьому чи не найважливіша роль сільської культури як складової загальнокультурного процесу в Україні.

У смт Антоніни був відсутній заклад культури. Відсутність у подібному за масштабами населеному пункті закладу культури не могла бути невідчутною, адже при проведенні будь-яких культурно-масових заходів постійно виникала потреба в приміщенні.  

Приміщення, яке раніше використовувалося як Антонінський  міський будинок культури знаходилось в напівзруйнованому стані, тому у його майже повній відбудові не було сенсу. Особливо, якщо враховувати наявність інших можливостей для вирішення проблеми. У зв’язку з цим прийняли рішення про участь у ряді конкурсів та проектів, направлених на відновлення роботи залу громадського зібрання і 28 грудня 2013 року Антонінський будинок культури вперше відкрив свої двері для жителів селища.

Взяли участь в Антикризовому грантовому конкурсі на створення осередків культурно – громадської активності Міжнародного фонду «Відродження». На даний конкурс подали проект«Інноваційні підходи до культурного розвитку та відродження національних традицій громади Антонінського краю  при збереженні історичної спадщини.

Завдяки цьому конкурсу з’явилась реальна можливість  відкриття установи культури у приміщені Флігелю, що входить до складу Антонінського палацо-паркового комплексу кінця ХVІІІ – початку ХІХ століття. Споруда Флігелю знаходлася у незадовільному стані і потребувала термінових комплексних заходів з реставрації.

Важливим є той факт, що незважаючи на масштабність задуму щодо відкриття закладу культури в стінах частини Флігелю, зовнішній архітектурний ансамбль будівлі залишився повністю незмінним. Тобто, реалізація проекту фактично дозволила вирішити дві надзвичайно актуальних проблеми для селища:

  1. Задовольнити потребу місцевого населення в закладі культури, який би сприяв культурному зростанню громади та ефективній соціальній взаємодії між усіма членами територіальної громади.
  2. Зберегти пам’ятку архітектури другої половини XVIII століття і запобігти подальшому руйнуванню та зникненню культурної спадщини, а, також, пристосувати будівлю до нової функції.

Установа культури, яка пропонувалася в рамках цього проекту є Центр культурних та соціальних зв’язків.

Завдяки проекту «Зміцнення громад через відродження творчих колективів на селі» придбано комп’ютерне, мультимедійне та музичне обладнання. Конкурс проводився за підтримки ХРБФ "Зміцнення громад" спільно з МБФ "Відродження" та аграрною корпорацією "Сварог Вест Груп"  на створення осередків культурно-громадської активності. 

За кошти благодійників та місцевого бюджету:

  • замінено 10 вікон;
  • проведено заміну електропроводки;
  • улаштувано потолок "Армстронг" ;
  • пофарбовано стіни;
  • улаштувано підлогу та сцену з керамічних плит;
  • замінено 4 дверей;
  • встановлено жалюзі;
  • прокладено алею з бруківки 380м².

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора