Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Меморандум між центральною владою та громадами щодо стримання росту тарифів на тепло виконується

Дата: 31.12.2021 12:11
Кількість переглядів: 461

Меморандумом, укладеним 30 вересня 2021 між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах.

«Уряд виконує Меморандум щодо компенсації різниці в тарифах для погашення боргів за спожитий газ. Борги перед підприємствами ТКЕ накопичувалися протягом багатьох років, проте проблема залишалася не розв’язаною, але цьогоріч ми розпочали процесПо-перше, визначено механізм реструктуризації боргів; по-друге, верифіковано та компенсовано різницю в тарифах. 22, 03 мільярдів гривень вже — на рахунках громад. Гроші будуть спрямовані на погашення частини боргу за газ»,наголосив Міністр Олексій Чернишов.

Органи місцевого самоврядування з першого дня опалювального сезону виконують свої зобов’язаннятарифи для населення залишились на рівні попереднього сезону.

Центральною владою на виконання Меморандуму внесено зміни до Державного бюджету України на 2021 рік, Уряд прийняв усі необхідні підзаконні акти та забезпечив  алгоритм перерахунку коштів.

Станом на сьогодні підприємства теплопостачання вже отримали з державного бюджету 22,03 млрд грн субвенції на компенсацію різниці в тарифах.

Консультант із бюджетних питань Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Гриневич проінформував, що Хмельницькій області на ці цілі виділено понад 946 млн. грн. «За рахунок цих коштів підприємства зможуть майже вдвічі зменшити заборгованість за спожитий протягом попередніх опалювальних сезонів природний газ, що стабілізує фінансово-економічну ситуацію галузі» - підкреслив експерт.

Згідно із розподілом субвенції з місцевого бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах, що підлягає урегулюванню згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету 23 грудня було розподілено 751 млн 439 тис грн:

Хмельницька міська ТГ – 296,4 млн грн;

Кам’янець-Подільська міська ТГ – 354,6 млн грн;

Старокостянтинівська міська ТГ – 57,5 млн грн;

Славутська міська ТГ – 16,7 млн грн;

Волочистка міська ТГ – 17 млн грн;

Ізяславська міська ТГ – 9 млн грн.

28 грудня було розподілено ще 18 млн 046 тис грн. Їх оримали:

Красилівська міська ТГ – 3,1 млн грн;

Теофіпольська селищна ТГ – 178 тис грн;

Шепетівська міська ТГ – 12,7 млн грн;

Старокостянтинівська міська ТГ – 879 тис грн;

Славутська міська ТГ – 1 млн грн.

«Станом на сьогодні, кошти на погашення заборгованості з різниці в тарифах для комунальних підприємств отримані згідно реєстру у повному обсязі» - підсумував консультант із бюджетних питань Хмельницького РВ АМУ Юрій Гриневич.

Асоціація міст України очікує продовження конструктивного діалогу з Урядом щодо реалізації інших умов Меморандуму, виконання яких забезпечить безперебійне постачання мешканцям громад тепла і гарячої води протягом усього опалювального сезону 2021-2022 років.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора