Парламентські слухання на тему «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп».

Дата: 18.10.2018 11:47

Депутати Антонінської селищної ради:  Надія Жарчинська – директор Терешківського ліцею, Ірина Олійник – директор Салиської гімназії, Лариса Мазур –директор Криворудківської гімназії є представниками від Національного Демократичного Інституту міжнародних відносин (NDI ) Хмельницької області.

10 жовтня 2018 року депутатки Антонінської ОТГ  Національним Демократичним Інститутом  були запрошені на парламентські слухання  на тему «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп».

Парламентські слухання проходили в Залі пленарних засідань Верховної Ради  з 1200 до 1500.  Були розглянуті питання :

• дискримінація щодо жінок,
  • Конституційне,  законодавче та нормативно-правове забезпечення,
  •  участь жінок у політичному житті,
  • економічні можливості жінок,
  • гендерний вимір в освіті,
  •  запобігання домашньому насильству за ознакою статі,
  •  подолання стереотипів щодо соціальних ролей жінок та чоловіків,
  • гендерна рівність сільських жінок,
  • гендерна рівність дівчат та жінок з інвалідністю,
  •  гендерна рівність ромського населення,
  • гендерна рівність жінок хворих на ВІЛ/СНІД,
  • гендерна рівність жінок похилого віку.

Після парламентських слухань представники  Національного Демократичного Інституту міжнародних відносин (NDI )   областей України були запрошені на зустріч з Віце-премєркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе  в конференц- залі Верховної Ради України. Зустріч проходила з 1500 до 1730.

Віце-премєрка   Іванна Климпуш-Цинцадзе  ознайомила усіх присутніх з

• законопроектом Закону України « Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»,
  • Державною соціальною програмою забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року,
  •   В Україні застосовується гендерне бюджетування,
  •   Проект Стратегії наскрізного впровадження гендерного компоненту в галузь – «Освіта:гендерний вимір 2020».

Далі було жваве обговорення.

Всі учасники залишились дуже задоволенні  даним зібранням, на яке запросив Національний Демократичний Інститут міжнародних відносин (NDI ).

Щира подяка  Тетяні Баєві   від  депутатів  Антонінської ОТГ.