Школа апітерапії

4 серпня в смт Антоніни відбулася значна подія – стартував проект «Соціальнса апітерапія» для реабілітації воїнів АТО, який організовує Український кооперативний альянс за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польщі в межах програми «Польська допомога».

В офіційному відкритті унікальної для України платформи альтернативної освіти – Школи соціальної апітерапії, яке відбулося у Антонінському будинку творчості дітей та юнацтва, взяли участь голова райдержадміністрації Ніла Островська та голова районної ради Василь Пасічник.

Ініціатором проекту «Соціальна апітерапія» виступив Український кооперативний альянс за підтримки Благодійного фонду «Зміцнення громад», директором якого є депутат Хмельницької обласної ради Василик Тетяна Павлівна та Європейської соціальної академії. Основними партнерами Українського кооперативного альянсу (УКА) і ключовими фінансовими донорами проекту стали Посольство Республіки Польщі в Києві та Міністерство закордонних справ Республіки Польщі в рамках Програми польського співробітництва в галузі розвитку «Польська допомога». Схвалення та особисту підтримку отримали також від Надзвичайного і Поважного Посла Республіки Польщі в Україні Яна Пєкло.

Головна мета проекту – дозволити вразливим на сьогодні верствам населення повірити у власні сили та направити їхню енергію в русло прибуткового бізнесу. Цільовими учасниками Школи стали екс – воїни АТО, вимушені переселенці із Донецької та Луганської областей і молоді люди, які не взмозі влаштуватись на роботу. Загалом організатори набрали робочу групу із 30 учасників і стільки ж вільних слухачів.

Український кооперативний альянс буде здійснювати юридичний і бухгалтерський консалтинг, сприятиме правильному маркетингу, а також завдяки вже наявним домовленостям допоможе учасникам проекту налагодити ринки збуту готової продукції бджільництва. Фахівці Благодійного фонду «Зміцнення громад», які неодноразово реалізовували проекти із соціальної адаптації та допомагали вимушеним переселенцям, взяли на себе функцію соціалізації учасників, Європейська соціальна академія долучила до навчань кращих експертів та поділилась досвідом кооперування зусиль заради досягнення спільної мети. Активно підтримала ініціативу й місцева влада, яка всебічно сприяє успішній реалізації проекту.

Навчання пройшло в смт Антоніни на території визначної пам’ятки українсько – польської архітектури – маєтку князів Сангушків – Потоцьких. До речі, Хмельницька область для реалізації проекту пілотна. Організатори запевняють, що, отримавши підтримку небайдужих меценатів, продовжать таку необхідну наразі ініціативу й в інших областях. Адже тільки завдяки солідарності та співпраці можна допомогти один одному подолати негаразди й закласти фундамент добробуту для кожного.