A A A K K K
для людей із порушенням зору
Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Проекти

Фотогалерея проектів

Тандем громади і влади є потужною рушійною силою для розвитку територій і покращення добробуту людей. Тож з цією метою організація громади «Антонінський край» та Антонінська селищна рада під керівництвом Наталії Кондратюк за останніх кілька років спільними зусиллями реалізували чимало проектів, співпрацюючи з різними грантами й фондами. Загальний бюджет реалізованих проектів – близько 3млн.грн.

Одну з перших перемог здобули у районному Конкурсі проектів розвитку місцевого самоврядування «Разом ми зможемо!», у якому брали участь задля вирішення нагальної проблеми заміни та встановлення огорожі в центральній частині селища. Старий паркан був зношений, закінчився термін експлуатації дерев’яних секцій, вони перегнили і потребували заміни. У залізних секціях паркану, який був встановлений вздовж алеї, були вибиті і деформовані фрагменти, які не мали не тільки естетичного вигляду, а й використання паркану за його первісним призначенням – огородити господарські приміщення мешканців житлової зони від випасання трав’яного покриву  і кущів домашніми тваринами та птахами.

Встановлення огородження зони об’єктів краєзнавчого значення, ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Каштаново-кленова алея» для створення єдиного ансамблю історичних пам’яток селища необхідне було, щоб відділити житлові приміщення та господарські прибудови, два приміщення загальноосвітньої школи, приміщення музичної школи.

Реалізувавши проект «Відродження духовності через збереження історичної спадщини» – встановили огорожу довжиною 350м., 3 воріт та 5 хвірток, лавочки для відпочинку (10 шт.) та сміттєзбірники.

У смт Антоніни був відсутній заклад культури, тому прийняли рішення про участь у ряді конкурсів та проектів, направлених на відновлення та роботи залу громадського зібрання.

Взяли участь в Антикризовому грантовому конкурсі на створення осередків культурно – громадської активності Міжнародного фонду «Відродження». На даний конкурс подали проект«Інноваційні підходи до культурного розвитку та відродження національних традицій громади Антонінського краю  при збереженні історичної спадщини».

Проект «Зміцнення громад через відродження творчих колективів на селі». Розмір гранту  - 40 тис.грн. Придбано комп’ютерне, мультимедійне та музичне обладнання. Конкурс проводився за підтримки ХРБФ "Зміцнення громад" спільно з МБФ "Відродження" та аграрною корпорацією "Сварог Вест Груп"  на створення осередків культурно-громадської активності. 

За кошти благодійників проведено заміну електропроводки;

  • улаштування потолка “Амстронч”;
  • улаштування підлоги та сцени з керамічних плит;
  • за кошти благодійного фонду “Зміцнення громад” встановлено та замінено 2 дверей;
  • встановлено жалюзі.

«Б’є кринички джерело – прикрашається село». Проект Фонду сталого розвитку Старої Волині , Корпусу волонтерів для сільських громад України. Загальний бюджет – 33тис.грн.

ХРБФ «Зміцнення громад» спільно з фондом «Монсанто» (США) та корпорацією «Сварог Вест Груп» організували конкурс проектів «Відновлена криниця – згуртована громада», у якому Антонінська селищна рада та ГО «Антонінський край» стали одними з переможців. Відповідно до проекту у смт. Антоніни було відновлено одну з найстаріших криниць селища. Проект спрямований на забезпечення питною водою населення вул.Ступки у смт.  Антоніни. Бюджет – 20тис.грн.

Антонінська громада стала активним учасником проекту МРГ. Спільний проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) – це довготривала і комплексна ініціатива зі зміцнення потенціалу, спрямована на пропагування сталого місцевого розвитку в Україні.  Проект підтримує врядування за участі громад та ініціативи, впроваджувані громадами, щоб покращити умови проживання людей у сільській і міській місцевості по всій країні. МРГ приділяє особливу увагу відновленню соціальної та комунальної інфраструктури  у пріоритетних сферах  охорони здоров’я, екології, управління водними ресурсами, покращення управління житловим сектором,  енергоефективності і місцевого економічного розвитку.

В рамках Проекту Європейського Союзу ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) реалізували 4 проекти.

  1. «Забезпечення рівного та якісного доступу до Антонінського освітнього округу  дітей із сіл Закриниччя, Рублянка та селища Антоніни». Завдяки цьому проекту було придбано шкільний автобус. Даний проект став першим по Хмельницькій області  завершеним мікропроектом, в рамках реалізації Проекту МРГ. Загальну сума - 83 760 грн.
  2. «Енергозберігаючі заходи з капітального ремонту Антонінської ЗОШ І-ІІІст. (заміна віконних блоків на металопластикові)». Загальна кошторисна вартість  приблизно становить 390 тис.грн., як результат замінено 177 вікон на енергозберігаючі.
  3. «Інноваційні енергоефективні заходи з вуличного освітлення в смт.Антонінах. Будівництво мережі з використанням ВДЕ(енергії сонця)».У рамках проекту МРГ -2 встановили 14 автономних систем освітлення на металоконструкціях висотою підвісу 8м, зі світлодіодними ліхтарями потужністю 40Вт, монокристалічними сонячними модулями 140Вт, акумуляторними батареями та контролерами.

Встановлено 14 сонячних панелей:

Антонінська ЗОШ I-III ступенів – 2

ДЮСШ – 2

Будинок творчості, дітей та юнацтва – 2

Дошкільний навчальний заклад – 2

Селищна рада – 2

Біля Храмів смт Антоніни та с.Закриниччя – 2

Відділ зв’язку – 1

Школа-інтернат – 1.

Загальна вартість 203.802 грн., ГО –24.632 грн., кошти Проекту – 118.

Даний проект був поданий на розгляд державного конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» і в тематиці «Енергозбереження та енергоефективність» у номінації «Селищні та сільські ради» здобули ІІІ місце.

  1. Третя фаза Проекту МРГ – Створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу (СОК) «МЯСКОФФ».

 Завдяки міжнародним донорам та координаторам проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», громада відчула вагому підтримку у вирішенні своїх життєво важливих проблем, адже власне життя можна змінювати об’єднавши власні зусилля.

 Основною проблемою, з якою ми стикнулись у втіленні всіх задумів та мрій, в рамках створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «М’ЯСКОФФ» - це важке матеріальне становище селян. Попри все, небайдужим до вирішення даного питання став наш земляк, надзвичайно щира людина та меценат – Кобилянський Валентин Олександрович, який зробив свій внесок у реалізацію проекту в сумі 40 тис. грн. Також завдячуючи Корпорації «Сварог Вест Груп», яка надала подарунковий сертифікат в сумі 7 тис. грн. та Благодійному фонду «Зміцнення громад» Василик Тетяни Павлівни було виділено кошти в сумі 10 тис. грн., які допомогли нашій громаді втілити свою мрію в реальність та зрозуміти, що вони не самі.

 Види діяльності кооперативу сформувалися на основі обстеження ініціативною групою домогосподарств (ДГ) смт Антоніни. У результаті якого виявлено, що практично всі вони мають земельні ділянки, займаються виробництвом сільськогосподарської продукції, зокрема вирощують картоплю та овочі, утримують велику рогату худобу, свиней та птицю. Все це зумовлює необхідність здешевлення обробітку грунту, заготівлі кормів та транспортування вирощеної сільськогосподарської продукції.  За рахунок економії та підвищення якості наданих послуг збільшиться зацікавленість господарств в розвитку сільськогосподарського виробництва, що дасть можливість зекономити кошти домогосподарств та направити їх на інші статті витрат.

Саме тому на засіданні установчих зборів сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу було вирішено створити СОК «М’ЯСКОФФ», який би допоміг зняти всі проблеми щодо виконання сільськогосподарських робіт, зменшення обсягу ручної праці при вирощуванні продукції та її реалізація за цінами, що будуть відповідати їх затратам та можливістю розширювати своє господарство.

Основною метою проекту є збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції для особистих селянських господарств (ОСГ) – членів СОК за рахунок надання технологічних послуг кооперативною технікою з обробітку грунту та догляду за посівами, скошування трав, а також транспортування вирощеної продукції.

Якісний обробіток грунту, догляд за сільськогосподарськими культурами, вчасне збирання вирощеної продукції, заготівля сіна дасть можливість селянам значно збільшити обсяги виробництва, рівень своїх доходів, а також зменшить витрати при досягненні цілей.

Після затвердження Бізнес-плану СОК «М’ЯСКОФФ» та підписання угоди про надання грантових коштів між Програмою розвитку Організацій об’єднаних націй та Сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом «М’ЯСКОФФ» 19 вересня 2016 року було проведено розкриття цінових пропозицій учасників тендеру на обладнання, переможцями якого на постачання трактора МТЗ – 82.1 Білорус – 450 000 грн., плуг оборотній 3-х корпусний-113 800 грн., культиватор «Вепр-3,6»-54 000 грн. стало ТОВ «Техноторг», постачальником фрези ґрунтообробної ФГ-2,1 – 30 000 грн., картоплесаджалки КСН-2 – 11 000 грн., картоплекопалки КН-2 – 46 000 грн., косарки роторної КР-1,65 – 25 000 грн. – ФОП «Байдюк Генадій Петрович».

Після розкриття цінових пропозицій придбання техніки було здешевлено на 26 750 грн., за що додатково придбали відвал тракторний навісний ВТН – 2500-80.1-МЮ «Помагай» з гідроповоротом для розчищення снігу та трикутник навішування для під’єднання навісного обладнання до трактора. Після купівлі відвалу кооператив підписав угоду про надання послуг з селищною радою та в складні погодні умови надає послуги з розчищення снігу на дорогах комунального значення.

На даний час завершилась реалізація ІІ етапу Проекту СОК «М’ЯСКОФФ» по закупівлі причіпа тракторного ПТС – 4, розкидача мінеральних добрив РУМ – 500 та погрузчика фронтального КУН – 10 з насадками.

Такі успішні кроки тільки надихають нас і стають серйозним підґрунтям для подальшої праці задля поліпшення умов проживання громади.

Попереду в нас ще чимало задумів та ідей! Звісно, чимало задумів ще досі лишаються задумами. Але ми не зупиняємося: беремо активну участь у багатьох проектах, намагаємося йти в ногу з часом і шукатимемо шляхи вирішення. Отже, у нас велика дорога попереду.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора