Тільки разом збережемо незалежність!

Дата: 22.01.2021 14:57

Не треба нам сварок, незгоди, ганьби!

З’єднали країну ми навіки.

Не зможе ніщо наш союз розірвати.

Соборна країна!  Єдиная мати!

З Днем Соборності України!

День Соборності України. Акт Злуки 22 січня 1919 року – кульмінація українських визвольних змагань. Розірвані між колишніми Російською та Австро-Угорськими імперіями землі з’єднались в соборній Українській Народній  Республіці на Софіївській площі у Києві.

В «Універсалі соборності», що втілив віковічні мрії, за якими жили і вмирали українці, однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст..

Керівники закладів культури громади підготували виставки літератури, онлайн флеш-моб «Я – частина великої держави», патріотичні читання «Ми діти твої Україно», створили відеопривітання до Дня Соборності України, а також інформаційні відеороботи «Ми у соборній Україні», розміщені на сторінка у соціальних мережах.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель.