A A A K K K
для людей із порушенням зору
Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Щодо виплати разової щорічної грошової допомоги до 5 травня

Дата: 06.10.2021 09:22
Кількість переглядів: 503

Українське законодавство містить чимало норм, якими передбачені пільги для учасників бойових дій. На жаль, багато з цих пільг доводиться виборювати, оскільки існує колізія в законодавстві. Це стосується також і виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Законом України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту встановлено право ветеранів на отримання грошової допомоги у таких розмірах:

* учасникам бойових дій - у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком;

* інвалідам війни 1 групи - 10 мінімальних пенсій за віком;

* інвалідам війни 2 групи - 8 мінімальних пенсій за віком;

* інвалідам війни 3 групи - 7 мінімальних пенсій за віком;

Згодом норма була змінена, а саме, закріплено, що розмір такої допомоги щороку встановлюється Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів держави. Незважаючи на те, що Конституційним судом України дані зміни були визнані неконституційними, і до сьогодні ветерани війни отримують допомогу до 5 травня в неповному обсязі.

Так, у 2021 році грошова допомога до 5 травня виплачуватиметься у розмірах:

  • учасникам бойових дій та постраждалим учасникам Революції гідності  - у розмірі 1491 грн (замість 8845 грн);

  • інвалідам війни 1 групи - 4421 грн (замість 17 690 грн);

  • інвалідам війни 2 групи - 3906 грн (замість 14 152 грн);

  • інвалідам війни 3 групи - 3391 грн (замість 12 383 грн);

Захистити своє право на отримання одноразової грошової допомоги у повному обсязі можна шляхом звернення до Хмельницького окружного адміністративного суду з адміністративними позовом про визнання протиправними дій центру надання соціальних послуг та зобов’язати вчинити певні дії.

Проте, першочергово для досудового врегулювання спору необхідно звернутись із заявою щодо перерахунку та виплати невиплаченої частини одноразової грошової допомоги до 5 травня до Красилівського центру надання соціальних послуг. А вже після отримання відмови - з позовом до суду за захистом своїх порушених прав.

Наголошуємо, що звернутись до Хмельницького окружного адміністративного суду ви повинні протягом 6 місяців з дня отримання відмови.

Принагідно зазначаємо, що з метою захисту своїх прав, Ви можете звернутися до фахівців Красилівського бюро правової допомоги за кваліфікованою правовою допомогою за адресою: 31000, Хмельницька область, м.Красилів, вул. Театральна 2. Телефон: 4-26-60.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора