Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Громади Хмельниччини матимуть бюджети розвитку - підсумки зустрічі АМУ з Мінфіном щодо законопроєкту 6062

Дата: 03.11.2021 16:09
Кількість переглядів: 499

29 жовтня відбулася зустріч представників Асоціації міст України та Міністерства фінансів України. Мета - обговорення зауважень АМУ до законопроєкту №6062 (щодо змін до Бюджетного кодексу). Асоціаціюміст України представляли радник Голови АМУ Оксана Продан, заступник виконавчого директора АМУ Ярослав Рабошук та аналітик у сфері місцевих фінансів АМУ Тетяна Палійчук. Міністерство фінансівДиректор Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Олександр Корень та працівники департаменту.

Під час зустрічі обговорювалося звернення АМУ щодо законопроекту №6062, надіслане до парламентського Комітету з питань бюджету.

Представники Мінфіна погодилися зі значною частиною пропозицій Асоціації, зокрема щодо необхідності збереження бюджету розвитку громад, відмови від інструментів зупинення рішень органів місцевого самоврядування щодо їх бюджетів тощо. Питання залишення залишків освітньої субвенції у бюджетах територіальних громад та сертифікації внутрішнього аудиту будуть обговорені додатково у Комітеті з питань бюджету.

Для захисту інтересів місцевого самоврядування Асоціація міст України відпрацювала з Міністерством фінансів України своє бачення змін до Бюджетного кодексу і сподівається, що у процесі доопрацювання законопроєкту №6062 до другого читання її пропозиції будуть враховані.

Також позицію АМУ підтримали громади Хмельниччини. Вони направили понад 40 листів до профільного комітету ВР та народних депутатів, що представляють область, із вимогами врахувати інтереси місцевого самоврядування та не підтримувати зміни до Бюджетного кодексу, передбачені законопроектом №6062. Свої листи уже направили: Старокостянтинівська міська рада, Війтовецька селищна рада, Славутська міська рада, Крупецька сільська рада, Красилівська міська рада, Білогірська селищна рада, Нетішинська міська рада, Миролюбненська сільська рада, Деражнянська міська рада, Летичівська селищна рада, Ізяславська міська рада, Вовковинецька селищна рада, Теофіпольська селищна рада, Лісовогринівецька сільська рада, Городоцька міська рада, Ленковецька сільська рада, Хмельницька міська рада та інші.

Нагадаємо, 20 жовтня 2021 року Верховна Рада України прийняла рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект №6062, але він залишається у парламенті та може бути розглянутий при затвердженні Державного бюджету на 2022 рік.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора