Дата: 06.10.2021 13:37

Фото без описуЗаходи щодо збереження свого здоров’я під час погіршення епідемічної ситуації з розповсюдженням COVID-19
В Україні погіршується епідемічна ситуація з розповсюдженням COVID-19 – зростає кількість захворілих, багатьом з яких потрібно стаціонарне лікування. Це обумовлено поширенням штаму коронавірусу «Дельта». Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що мутований штам «Дельта» має високу контагіозність, швидше поширюється. Він є у 1,6 раза більш агресивний, у 2,3 раза частіше призводить до госпіталізації захворілих та у 1,5 раза частіше – до реанімації.
Разом з тим зростає кількість людей, які вакцинувались від СOVID-19 і все частіше можна почути думку: «Навіщо носити маску, дотримуватись дистанції, ми вже вакциновані, тому захищені!». Хибна думка. Вакцини є ефективними перед усім в тому, що значною мірою знижують ризики тяжкого перебігу хвороби, госпіталізації та необхідності інтенсивного лікування, але жодна з вакцин не дає стовідсоткової гарантії від інфікування вірусом. В цьому випадку людина може стати небезпечною для оточуючих, особливо для тих, хто не вакцинований.
Тому нагадуємо прості заходи, що можуть допомогти вберегти Вас та Ваших близьких від хвороби:
-носіть маску в місцях масового перебування людей;
-дотримуйтесь фізичної дистанції, тримайтесь на відстані не менше ніж 1,5 метра від інших осіб;
-уникайте, або обмежте перебування в місцях масового скупчення, особливо в закритих приміщеннях;
-виконуйте прості правила особистої гігієни:
регулярно мийте руки з милом 20-30 сек або обробляйте їх антисептиком;
-частіше провітрюйте приміщення, де знаходитесь;
-при кашлі або чханні прикривайте рот або ніс згином ліктя або серветкою.
Бережіть себе та будьте здорові