Як отримати дозвіл на зброю в Україні?
Як ви знаєте, окремий закон про зброю, боєприпаси чи вибухові матеріали так і не з’явився. Єдиним документом, який хоч якимось чином регламентує взаємовідносини громадян і зброї, є та сама старенька Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затверджена Наказом МВС від 21 серпня 1998 року №622.
Дозволи на придбання, зберігання та носіння зброї видаються після вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею, її застосування та використання. Підтвердженням такого навчання є довідка, що видається в спеціальних пунктах.
Спочатку видається дозвіл лише на придбання. Інспектор департаменту превентивної діяльності, підрозділу з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи чи територіального органу Національної поліції зможе видати його, якщо в нього буде попередньо сформована особова справа.
До матеріалів такої справи входять:
1. заява на ім’я керівника органу поліції;
2. довідка про відсутність судимості;
3. медична довідка зразка 127о;
4. довідка про знання матеріальної частини та поводження зі зброєю;
5. квитанція про сплату коштів за надання дозволу;
6. копія паспорту громадянина України;
7. дві фотокартки стандартного розміру для документів;
8. договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності для власників зброї;
9. рапорт дільничного інспектора про проведення спеціальної перевірки за місцем проживання власника.
B рапорті вказується також інформація про наявність металевого сейфа для зберігання зброї. Всі ці документи збирає і подає потенційний власник зброї.
Якщо ж особа вже має у володінні хоча б одну одиницю зареєстрованої зброї, але виявила бажання придбати ще – достатньо надати завірені копії вказаних документів.
Видано дозвіл на придбання – маєте три місяці для вибору і покупки зброї. Визначившись із маркою, моделлю та ціною, передаєте продавцю спеціалізованого магазину дозвіл на придбання, а взамін отримуєте очікуване поповнення арсеналу.
Після чого знову звертаєтесь до інспектора дозвільної системи, який видавав дозвіл на придбання, і реєструєте зброю. На це є 10 днів.
Порівняно недавно з’явився альтернативний варіант - єдиний державний портал адміністративних послуг. В розділі «Безпека та захист» зазначено опис послуги, необхідні документи та місце отримання дозволу.
Портал адмінпослуг видає лише дозвіл на зберігання і носіння, а не на придбання.
Підстави, за наявності яких відмовлять у видач дозволу:
- не погашена судимість;
- повідомлення про підозру;
- підтвердження систематичного (два чи більше разів) порушення громадського порядку, зловживання спиртним або вживання наркотичних речовин;
- відсутність хоча б одного з необхідних документів для отримання дозволу.
У разі якщо у Вас виникатимуть питання, Ви можете звертатися до відділу “Красилівське бюро правової допомоги” за адресою м.Красилів, вул.Театральна 1 або ж за номерами телефону 4-26-60 та 0 800 213 103.