Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Як отримати дозвіл на зброю в Україні?

Дата: 15.02.2022 15:19
Кількість переглядів: 256

Фото без опису

Як ви знаєте, окремий закон про зброю, боєприпаси чи вибухові матеріали так і не з’явився. Єдиним документом, який хоч якимось чином регламентує взаємовідносини громадян і зброї, є та сама старенька Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затверджена Наказом МВС від 21 серпня 1998 року №622.

 

      Дозволи на придбання, зберігання та носіння зброї видаються після вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею, її застосування та використання. Підтвердженням такого навчання є довідка, що видається в спеціальних пунктах.

 

Спочатку видається дозвіл лише на придбання. Інспектор департаменту превентивної діяльності, підрозділу з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи чи територіального органу Національної поліції зможе видати його, якщо в нього буде попередньо сформована особова справа.

 

 До матеріалів такої справи входять:

1.  заява на ім’я керівника органу поліції;

2.  довідка про відсутність судимості;

3.  медична довідка зразка 127о;

4.  довідка про знання матеріальної частини та поводження зі зброєю;

5.  квитанція про сплату коштів за надання дозволу;

6.  копія паспорту громадянина України;

7.  дві фотокартки стандартного розміру для документів;

8. договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності для власників зброї;

9. рапорт дільничного інспектора про проведення спеціальної перевірки за місцем проживання власника.

 

B рапорті вказується також інформація про наявність металевого сейфа для зберігання зброї. Всі ці документи збирає і подає потенційний власник зброї.

 

Якщо ж особа вже має у володінні хоча б одну одиницю зареєстрованої зброї, але виявила бажання придбати ще – достатньо надати завірені копії вказаних документів.

 

Видано дозвіл на придбання – маєте три місяці для вибору і покупки зброї. Визначившись із маркою, моделлю та ціною, передаєте продавцю спеціалізованого магазину дозвіл на придбання, а взамін отримуєте очікуване поповнення арсеналу.

Після чого знову звертаєтесь до інспектора дозвільної системи, який видавав дозвіл на придбання, і реєструєте зброю. На це є 10 днів.

Порівняно недавно з’явився альтернативний варіант - єдиний державний портал адміністративних послуг. В розділі «Безпека та захист» зазначено опис послуги, необхідні документи та місце отримання дозволу.

 Портал адмінпослуг видає лише дозвіл на зберігання і носіння, а не на придбання.

 

Підстави, за наявності яких відмовлять у видач дозволу:

 

-  не погашена судимість;

 - повідомлення про підозру;

- підтвердження систематичного (два чи більше разів) порушення громадського порядку, зловживання спиртним або вживання наркотичних речовин;

- відсутність хоча б одного з необхідних документів для отримання дозволу.

    У разі якщо у Вас виникатимуть питання, Ви можете звертатися до відділу “Красилівське бюро правової допомоги” за адресою м.Красилів, вул.Театральна 1 або ж за номерами телефону 4-26-60 та 0 800 213 103.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора