Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Податкова_амністія: триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування

Дата: 22.06.2022 16:23
Кількість переглядів: 397

Головне управління ДПС у Хмельницькій області вкотре нагадує, що з 01 вересня 2021 року розпочато одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів, які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

Впродовж року українці мають змогу подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки й збори до 01 вересня 2022 року.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть:

  • фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи;
  • фізичні особи, які не є резидентами, але які були резидентами на дату отримання об’єктів декларування чи на дату отримання доходів, користуючись з яких були отримані об’єкти декларування.

Форма декларації з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Декларація) доступна для завантаження на сайті податкової служби. Вона містить загальні відомості про платника збору, валютні цінності, об’єкти нерухомості та земельні ділянки, транспортні засоби та інше рухоме майно, паї та частки у майні юридичних осіб, корпоративні права та майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, якими декларант володіє.

У такій Декларації не потрібно зазначати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

В кінці форми декларант має вказати загальну суму задекларованих активів та загальну суму збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір), сплаченого з них.

Збір розраховується декларантом самостійно — з вартості належних йому активів з урахуванням ставок Збору, що визначені підрозділом 9 прим. 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Так, з задекларованих активів громадянину доведеться сплатити Збір:

5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що містяться (зареєстровані) в нашій країні;

9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що містяться за кордоном;

2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

Як альтернативний варіант можна обрати ставку 3 %, 6 % та 11, 5% відповідно зі сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Збір необхідно сплатити протягом 30 календарних днів від моменту подання Декларації.

Якщо громадянин сплатить усі необхідні збори, держава гарантуватиме йому звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.

У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються державні гарантії та звільнення від відповідальності.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування відбувається шляхом подання Декларації до Державної податкової служби через приватну частину е-кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація» і тільки в електронному вигляді. Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора