Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Чи звільняються від призову абітурієнти, які бажають вступити на магістратуру в 2022 році?

Дата: 14.07.2022 16:24
Кількість переглядів: 759

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

Водночас у жодному нормативному акті не вказано, що робити, якщо ти отримав диплом бакалавра, маєш намір навчатися на магістратурі, а вступна кампанія розпочнеться тільки у вересні.

Треба зазначити, що абітурієнти не входять до переліку осіб, які не підлягають мобілізації.

Однак нині в Україні оголошена загальна мобілізація. 15 березня розпочалася друга хвиля мобілізації – призов резервістів, які не потрапили до першої хвилі, та військових, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

Про третю хвилю – мобілізацію офіцерів запасу та військовозобов'язаних, які закінчили військові кафедри університетів, – рішення Генштабу ще не було.

Крім того, наразі повістки, що передбачають призов на строкову службу в армії, не видають, адже весняний призов на строкову військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань НЕ проводиться через загальну мобілізацію.

Таким чином, абітурієнти, які належать до категорій осіб, які не підлягають мобілізації в другу хвилю, найімовірніше, поки що призвані не будуть.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора