A A A K K K
для людей із порушенням зору
Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Чи може довірена особа за договором доручення подати за декларанта одноразову добровільну декларацію?

Дата: 27.10.2022 15:14
Кількість переглядів: 110

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує, що згідно з п. 3 підрозд. 94 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.

Також, слід пам’ятати, що відповідно до п.п. 6.2 п. 6 підрозд. 94  розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація  подається безпосередньо декларантом до контролюючого органу, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розд. II ПКУ, та особливостей, встановлених підрозд. 94 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ. І саме тоді, згідно з п. 421.5 розд. II ПКУ платник податків стає користувачем Електронного кабінету та набуває право, зокрема, подавати звітність в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог Закону України від 22.05.2003 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України від 05.10.2017 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» або тих сервісів ідентифікації, використання яких дозволяється методологом Електронного кабінету.

Отже, враховуючи все вищевикладене, декларант має подати одноразову добровільну декларацію особисто в електронній формі.

https://km.tax.gov.ua/data/material/000/514/624743/l_photo.png


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора