Соціальний захист

Дата: 26.03.2023 14:57

В травні 2022 року на території Антонінської територіальної громади було створено комунальну установу «Центр надання соціальних послуг» .

Основними  завданнями  центру  є  проведення  соціально-профілактичної  роботи,  спрямованої  на  запобігання  потрапляння  в  складні  життєві  обставини  осіб/сімей,  які  належать  до  вразливих  груп населення,  надання  особам/сім’ям,  які  належать  до  вразливих  груп населення  та/або  перебувають  у складних  життєвих  обставинах, комплексу  соціальних  послуг. Робота центру направлена на здійснення  заходів,  спрямованих  на  вдосконалення  соціального  захисту  осіб/сімей,  які належать до вразливих груп населення.

У 2022 році виявлено 240 осіб, які потребували соціального обслуговування, надано послуг було для 240 осіб. Охоплення соціальними послугами становить 99 %.

У звітному періоді на обліку сімей, які опинились у складних життєвих обставинах перебувало 20 сімей, з яких протягом року взято на облік 11 сімей, знято з обліку 2 сім’ї.

Під соціальним супроводом центру перебувало 11 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Припинено соціальний супровід щодо 2 сімей, з них:

- щодо таких, де мінімізовано наслідки складних життєвих обставин – 1 сім’я;

- у зв’язку із зміною місця проживання – 1 сім’я.

Під соціальним супроводженням комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Антонінської селищної ради» перебував один дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 8 дітей.

Протягом 2022 року зроблено оцінок потреб щодо 51 сім’ї  різних категорій. В результаті, соціальною роботою комунальною установою «Центр надання соціальних послуг Антонінської селищної ради» охоплено 9 сімей одиноких матерів, 17 осіб/сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, 5 сімей, в яких один чи кілька членів мають інвалідність, 1 будинок сімейного типу, 10 сімей – з новонародженими дітьми, внутрішньо - переміщених осіб/ сімей 1 сім’я; 5 сімей, у яких є алко/нарко залежність, 3 сім’ї опікунів/піклувальників, 7 сімей, у яких не підтвердились складні життєві обставини.

Центр  постійно  отримує  методичну  допомогу  від  вище стоячих  установ  соціальної  сфери  та  проводить  роботу  у  розповсюдженні  серед  населення  громади  методичних  рекомендації  щодо  переліку  соціальних  послуг,  профілактики  та  шляхів  подолання  складних  життєвих  обставин,   працівники  центру  відвідують семінари,  приймають  участь  у  онлайн-семінарах  з  метою  підвищення   кваліфікації  в  покращенні  якості  надання  соціальних  послуг.

Соціальний захист Київщини - Київська обласна військова адміністрація