Дата: 26.03.2023 15:13

Служба у справах дітей є юридичною особою. Штатна чисельність служби у справах дітей становить 2 особи.

На обліку в службі у справах дітей Антонінської селищної ради станом на 31.12.2022  року перебуває 18 дітей (12 дітей на первинному обліку та 6 дітей, які прибули з інших територій), з них 6 дітей - сиріт та 12 дітей, позбавлених батьківського піклування, також, на території Антонінської селищної ради функціонує один дитячий будинок сімейного типу. 71 дитина, перебувають на обліку, як такі, що опинились у складних життєвих обставинах.

Службою у справах дітей проведено 10 засідань комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Антонінської селищної ради, на яких розглядались усі актуальні питання реалізації державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, щодо належного виконання батьківських обов’язків стосовно своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей-сиріт, про надання дозволів для батьків та піклувальників на вчинення правочинів – укладення договору оренди земельної ділянки в інтересах своїх та підопічних дітей, про поставлення дітей на квартирний облік та визначення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з малолітнім сином.

Впродовж 2022 року 6 статусних дітей та 4 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах були зняті з обліку на підставі досягнення повноліття та у зв’язку зі зміною проживання дітей, 3 дитини поставлено на квартирний облік, на підставі досягненню ними 16-ти річчя, 15 дітей були поставлені на облік, як такі, що потрапили у складні життєві обставини.

Протягом 2022 року службою розглянуто більше, ніж 40 звернень громадян та з державних установ в усній та письмовій формах. За ініціативою служби у справах дітей Антонінської селищної ради була надана речова адресна гуманітарна допомога, де було охоплено 106 дітей, з них, внутрішньо-переміщені діти.

За письмовими наказами начальника служби у справах дітей Антонінської селищної ради проведені профілактичні рейди, складено 116 актів обстеження умов проживання, під час яких усі батьки були попереджені про відповідальність за невиконання батьківських обов`язків щодо своїх дітей, деякі батьки були викликані на засідання комісії виконавчого комітету Антонінської селищної ради, де розглядались питання про неналежне виконання батьківських обов’язків.

Також були проведені рейди:

• щодо надання дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, адресної допомоги у підготовці до нового навчального року та осінньо-зимового сезону;
  • в рамках акції «16 днів проти насильства» у сім’ях, де проживають діти, які перебувають у складних життєвих обставинах на території Антонінської ТГ проведені профілактичні бесіди щодо запобігання жорстокого поводження з дітьми. Мета рейду: попередження насильства в сім’ї, усвідомлення  відповідальності батьків за виховання дітей щодо жорстокого ставлення до оточуючого світу, створення доброзичливої та відвертої атмосфери;
  • проведена міжвідомча нарада у Антонінському ліцеї, де служба у справах дітей провела бесіди про захист прав дітей в умовах воєнного стану, запобігання та протидія домашньому насильству, про алгоритм дій при виявленні дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, залишилися без батьківської опіки, також, наголошено на дотриманні норм законодавства у роботі з дітьми, термінах повідомлень про виявлених дітей, конфіденційності інформації про дітей;
  • спільно з поліцейськими офіцерами Антонінської громади та провідним інспектором відділу запобігання НС ХРУ ДСНС України у Хмельницькій області лейтенантом служби цивільного захисту проведені рейди на тему: «Техніка безпеки в опалювальний сезон» та «Дотримання правил пожежної безпеки у побуті».
  • Служба у справах дітей Білоцерківської міської ради м.Біла Церква