Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Фахівці ради взяли участь в сесії із налагодження міжнародного співробітництва

Дата: 18.04.2023 14:51
Кількість переглядів: 89

Асоціація міст України провела низку інформаційних онлайн-сесій із налагодження міжнародного співробітництва територіальними громадами України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

В інформаційних сесіях взяли участь близько 450 фахівців - це представники органів місцевого самоврядування: міські, селищні та сільські голови або їх заступники; спеціалісти з міжнародної діяльності виконавчих органів міських, селищних, сільських рад. Для громад-членів Асоціації міст України в Хмельницькій області така онлайн-зустріч відбулась 11 квітня.

Мета заходу:

  • ознайомлення учасників з Проєктом, інформування про види міжнародного співробітництва між містами України та країн ЄС
  • представлення можливостей та підходів із пошуку партнерств задля відновлення та розвитку муніципалітетів України
  • наведення прикладів успішного партнерства із впровадженого проєкту «Мости довіри»

Людмила Даменцова, керівниця Проєкту, модераторка заходів, розповіла про діяльність Асоціації міст України та Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво». Вона зазначила, що наразі розпочато новий етап ініціативи «Мости довіри», започаткованої Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) спільно з Асоціацією міст України та за підтримки «U-LEAD з Європою». Відтак 10 асоціацій місцевих і регіональних органів влади з країн-членів ЄС у складі CEMR разом з Асоціацією міст України сприятимуть створенню 30-ти нових міжмуніципальних партнерств для відбудови України.

Наталія Лазаренко, експертка Проєкту, детально поінформувала представників громад про можливості налагодження міжнародної співпраці з муніципалітетами інших країн, про види міжнародного співробітництва між муніципалітетами України та країн ЄС. Вона наголосила на необхідності українським громадам ретельно підготуватись до роботи над створенням спільних проєктів розвитку, вивчити можливості та підходи щодо пошуку партнерств для відновлення та розвитку територіальних громад України.

Про успішний досвід міжмуніципального співробітництва у рамках проєкту «Мости довіри» розповілипредставники Ради європейських муніципалітетів і регіонів (CEMR) – міжнародне партнерство (U-LEAD).

А колеги з інших областей України поділилися із представниками муніципалітетів Хмельниччини  прикладами успішного міжнародного співробітництва на місцевому рівні та поділились практичними порадами щодо налагодження партнерств.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора