Підведено підсумки обласного огляду-конкурсу художньої самодіяльності та виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва закладів загальної середньої та позашкільної освіти

Дата: 26.06.2023 14:47

З метою активізації та розвитку самодіяльної творчості школярів, стимулювання самовираження, виховання юних патріотів з 14 березня по 25 травня 2023 року Хмельницьким обласним центром науково – технічної творчості учнівської молоді проведено обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності та виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області.

Педагоги та здобувачі освіти нашої громади представили повноцінну концертну програму та продемонстрували гідний рівень майстерності. Про що свідчить кількість переможців огляду-конкурсу.

За результатами огляду-конкурсу маємо переможців:

ІІ місце

Здобувачі освіти та педагоги Антонінської селищної територіальної громади серед селищних територіальних громад

Лауреати обласного огляду-конкурсу:

Номінація драматичні колективи

Учні 11 класу Терешківського ліцею, керівник Людмила АНТОЩУК.

Номінація читці:

Єлизавета НАЗАРУК, учениця Кременчуківського ліцею, керівник Майя  МОЛОДЕЦЬКА

Номінація хореографія:

Богдан ОЛЕКСЮК та Вероніка КОВАЛЬЧУК, учні Антонінського ліцею, керівник Олена КОТОНІЙ

Номінація фольклорні колективи:

Квінтет зразкового фольклорного колективу «Родовід» Антонінської школи мистецтв, керівник Тетяна ПІДБЕРЕЗНА, концертмейстер  Валентин ВОЙНАРОВСЬКИЙ

Згідно аналітичної довідки, яка була надана Хмельницьким обласним центром науково – технічної творчості учнівської молоді відзначено творчу роботу ведучих концертної програми  Антоніни БАКУТОВОЇ, вчительки української мови та літератури Антонінського ліцею, Софії БУЛКІВСЬКОЇ та Мирослава НЯНЧУРА, учнів Антонінського ліцею та ведучих-екскурсоводів виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Ірини МАЗОРЧУК та Катерини ДЕМІДОВОЇ, учениць Терешківського ліцею.

Як один із засобів вдосконалення роботи, зосередження уваги глядачів, ведучі вдало використовували діалоги, створюючи справжні акторські тандеми, спілкувалися із глядачами та запрошували підтримати конкурсантів. Вразили яскравою акторською подачею, поставленими голосами та дикцією, знанням сценарію напам’ять.

Нагадаємо, що 4 квітня 2023 року відбувся обласний огляд – конкурс художньої самодіяльності та виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва закладів загальної середньої та позашкільної освіти  Антонінської селищної територіальної громади, який проходив під гаслом  «Мир – родина – вільна Україна!»

Основне дійство відбувалося в місцевому Будинку культури. І розпочалося воно, як зазвичай, з перегляду експозиції виставки робіт декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва. На розгляд було представлено 184 якісні, оригінальні роботи, згідно Положення у 22 різних техніках. Здобувачами освіти було проведено 4  майстер-класи. Виготовлення дідуха від Корчівської ЗОШ І – ІІІ ступенів продемонструвала родина  Фагат (батько - Іван Юрійович, син - Андрій Іванович та онук - Ярослав), виготовлення корзинки у техніці лозоплетіння від Севрюківської ЗОШ І – ІІІ ступенів ( Харчук Олег Анатолійович та Гринюк Володимир), писанкарство від Антонінської школи мистецтв представили Боцюн Оксана Василівна та Фещук Анна, виготовлення патріотичного браслета від Антонінського БТДЮ продемонструвала сім’я  Фещуків (мама - Наталя  та донька  - Тетяна).

У різножанровій програмі взяли участь понад 60  вихованців, закладу позашкільної освіти Антонінського БТДЮ, здобувачі освіти Антонінської школи мистецтв, ліцеїв та шкіл громади, які продемонстрували майстерне виконання у вокальному, інструментальному, хореографічному, фольклорному та літературно – мистецькому жанрах та створили атмосферу справжнього свята пісні, музики, художнього слова та танцю. Кожен номер художньої самодіяльності супроводжувався  відео-роликом, який був створений на місцевому матеріалі. Уся концертна програма була насичена гордістю за нашу націю, наших героїв-захисників, любов’ю до Батьківщини. Підібрані номери програми засвідчили високий рівень патріотизму учасників, прагнення докласти зусиль для спільної перемоги над ворогом, тримати творчий фронт, зростати, вдосконалюватись, перемагати.

Оцінювали артистів журі обласного огляду – конкурсу художньої самодіяльності:

Михайло Маринюк – директор Хмельницького обласного центру науково – технічної творчості учнівської молоді;

Наталія Жолобок – заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, заступник директора з навчальної роботи Хмельницького обласного центру науково – технічної творчості учнівської молоді, голова журі;

Інна Стельмах – завідувач навчально – методичного відділу художньо – естетичного виховання Хмельницького обласного центру науково – технічної творчості учнівської молоді;

Оксана Маєвська – методист відділу.

На огляді були присутні:

Анатолій Оцалюк – голова Антонінської селищної територіальної громади;

Анатолій Ковальчук – заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради;

Наталія Куян – начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Антонінської селищної ради.

По завершенню концерту до глядачів та всіх присутніх з вітальним словом звернулися Михайло Маринюк та Наталія Куян, вони подякували учасникам огляду, педагогам  за високу майстерність та побажали нових творчих звершень та натхнення. Фото без опису