A A A K K K
для людей із порушенням зору
Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

20 серпня відбулась творча зустріч читачів Антонінської селищної територіальної громади з Лорою ПІДГІРНОЮ – письменницею, історикинею, громадською діячкою, головою ГО «Товариство Сонця та Місяця», авторкою проєкту "Літературний туризм "

Дата: 21.08.2023 16:08
Кількість переглядів: 208

20 серпня відбулась творча зустріч читачів Антонінської селищної територіальної громади з Лорою ПІДГІРНОЮ – письменницею, історикинею, громадською діячкою, головою ГО «Товариство Сонця та Місяця», авторкою проєкту "Літературний туризм ".

Пані Лора підготувала презентацію нових ретророманів. Сюжет роману «ORIENT» переносить читачів у 20-30-ті рр. ХХ ст., занурює в атмосферу міжвоєнного Стамбулу та протистояння таємного легіону українських екзильних спецслужб із радянською розвідкою. До уваги читачів також представлено продовження саги «Шведіана» «Пригоди Марка Шведа», п'ята книга "І велети падають", дія якої відбувається у 1941 році, де агенти-розвідники отримують  важливе завдання: допомогти колегам  по той бік Атлантики та завадити планам нацистів, котрі почуваються у Нью-Йорку, як вдома, і ще дає шанс розпочати новий раунд таємної боротьби за Україну.

Найбільший резонанс серед учасників зустрічі викликав ретророман «Вежа Мінерви», оскільки напряму пов’язаний з Антонінами та їх останнім власником, графом Юзефом Миколаєм Потоцьким. Роман розповідає детективну історію вбивства на балу у  маєтку графа Потоцького. Як завжди, атмосферно, чуттєво та кінематографічно від письменниці.

Презентацію підсилював музичний супровід в тандемі скрипки та фортепіано викладачів Антонінської школи мистецтв. Класична музика підвищувала емоційний вплив сприйняття тексту, що цитувала авторка. Кульмінацією заходу стало сприйняття чарівної мелодики, яскравість гармонії і музичної драматургії опери «Турандот» Пуччіні як саундтреку до презентованих творів письменниці.

Зустріч пройшла в теплій, душевній атмосфері, спілкування виявилось захоплюючим та цікавим і не залишило байдужим жодного з присутніх, зокрема й саму авторку.

«На замилування навколишньою красою мала дуже небагато часу…..але, коли я увійшла в ті величні ворота.....відчула, як по шкірі пішли мурахи ... від захоплення  тим, що усе ще передає  сам дух  "маленької Англії" Потоцького. Що дивом вціліло у буремні роки і не було знищене.... А сьогодні так само дивує і захоплює....

Чи може, то Потоцький привітався зі мною....

Однак в душі я відчула, що він радий моєму приїзду до його маєтку. 

Неймовірні враження і чудовий творчий вечір, і навіть, фрагмент опери  Пуччіні "Турандот", виконаний вживу антонінськими скрипальками...»  - каже письменниця.

Презентація принесла присутнім масу позитивних емоцій і стала для багатьох дивовижним та цікавим відкриттям! Ми познайомилися з творчістю Лори ПІДГІРНОЇ і дуже приємно провели час поряд з талановитою, різносторонньо розвиненою людиною, тонким психологом, чарівною жінкою.

Ми захоплені її талантом, любов'ю до своєї справи, історії. Добрі почуття від зустрічі ще довго житимуть у серцях тих, хто відвідав цей захід в Антонінах.

Щира подяка за чудову організацію заходу та прекрасне дійство усім, хто його готував і зробив цю творчу зустріч можливою, а саме: директорці  Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Майї ОНИЩУК, відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Антонінської селищної ради, колективу КЗ «Центральний будинок культури Антонінської селищної ради», працівникам КЗ «Центральна бібліотека Антонінської селищної ради», творчій групі Антонінської школи мистецтв  і, звичайно ж, Лорі ПІДГІРНІЙ за присутність та візит до Антонін! 

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора