Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

18-24 листопада - Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів

Дата: 18.11.2023 16:13
Кількість переглядів: 36

 Всесвітній тиждень інформування про антимікробну реакціюце щорічна глобальна кампанія, спрямована на підвищення обізнаності та розуміння антимікробної реабілітації та популяризацію найкращих практик серед зацікавлених сторін "Одне здоров'я" для зменшення появи та поширення інфекцій, стійких до ліків.

Темою цьогорічного Всесвітнього тижня, як і в 2022 році, залишаєтьсяЗапобігання резистентності до антимікробних препаратів разом”, оскільки ця проблема становить загрозу для людей, тварин, рослин і навколишнього середовища.
 
Більшеhttps://www.who.int/news-room/events/detail/2023/11/18/default-calendar/world-amr-awareness-week-2023

 Що таке стійкість до антибіотиків, або антибіотикорезистентність?

З кожним неправильним використанням антимікробного препарату якісь із бактерій виживають. Вони розмножуються далі, і нове покоління цих бактерій вже неможливо знищити цим антибіотиком.

 Чим це загрожує кожному з нас?

З кожним роком лікувати такі хвороби, як пневмонія, ангіна, туберкульозгонорея, стає все важче. Хірургічні операції, зокрема, кесарів розтин або видалення апендикса, стають все більш ризикованими. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були пов'язані з антибіотикорезистентністю.

 Якщо антибіотики не діятимуть, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися.

 Особливо небезпечна стійкість до протимікробних препаратів у час війни. Вона суттєво збільшує навантаження на систему охорони здоров'я. За правильного застосування такі ліки рятують життя пораненим і хворим військовим. Проте якщо резистентність до таких ліків пошириться, це серйозно ускладнить лікування й одужання пацієнтів.

 Як зупинити цей процес?

 Важливо дотримуватися таких принципів:

 Приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря.

 Проходьте повний курс лікування антибіотиками, не пропускайте прийом ліків, не переривайте лікування, навіть якщо вам стало краще.

 Пам'ятайте, що антибіотики діють лише на бактерії. Ніколи не використовуйте їх при застудах та інших вірусних інфекціях.

 Не діліться залишками антибіотиків з друзями чи родичами і не "призначайте" їм лікування.

 Робіть усі щеплення за календарем, і, за можливості, також рекомендовані вакцинації.

 Дотримуйтеся правил особистої гігієни. Мийте руки з милом упродовж, щонайменше, 40 секунд. Робіть це перед приготуванням та вживанням їжі, після приходу з вулиці, відвідування вбиральні.

 Для того, щоб у майбутньому ми, наші діти та нащадки не помирали від тих хвороб, які давно вже навчилися лікувати, важливі спільні зусилля як пацієнтів, так і працівників медичної системи.

 Про те, які зміни запроваджені у системі охорони здоровя для запобігання поширенню антибіотикорезистентності, – за посиланнямhttps://bit.ly/3QJdvDC

18-24 листопада – Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до  протимікробних препаратів ⋆ Офіційний сайт міста Славута


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора