Сальмонельоз: небезпечне сусідство

Дата: 17.04.2024 13:47

Сальмонельоз - це гостре кишкове захворювання, яке викликається бактеріями роду Salmonella. Ці бактерії широко поширені в навколишньому середовищі, і заразитися ними можна різними шляхами.

Симптоми сальмонельозу:

1. Діарея: це найпоширеніший симптом, який може бути водянистим, з домішками крові або слизу.
  2. Підвищення температури: зазвичай температура тримається протягом 3-7 днів.
  3. Біль у животі: біль може бути гострим або тупим, і може локалізуватися в різних частинах живота.
  4. Нудота і блювота: ці симптоми можуть з'являтися до або після діареї.
  5. Втрата апетиту
  6. Слабкість
  7. Головний біль

Інкубаційний період сальмонельозу може тривати від 6 годин до 2-3 діб. У деяких людей симптоми можуть не з'являтися зовсім, але вони все одно можуть бути носіями бактерій і заражати інших.

Як можна заразитися сальмонельозом:

Вживання зараженої їжі: Найчастіше люди заражаються сальмонельозом через вживання заражених продуктів харчування. Найбільш небезпечними в цьому плані є:

1. М'ясо та м'ясні продукти (особливо сирий або недоварений фарш)
  2. Яйця та яєчні продукти
  3. Молоко та молочні продукти
  4. Риба та морепродукти
  5. Овочі та фрукти
  6. Контакт з зараженими тваринами: сальмонели можуть жити в кишечнику тварин, не викликаючи у них жодних симптомів. Люди можуть заразитися сальмонельозом при контакті з зараженими тваринами, наприклад, при догляді за ними або при чищенні їхніх кліток.
  7. Контакт з зараженою людиною: люди, які хворі на сальмонельоз, можуть виділяти бактерії з калом. Інші люди можуть заразитися сальмонельозом при контакті з зараженим калом, наприклад, при нехтуванні правилами особистої гігієни.

Лікування сальмонельозу:

Лікування зазвичай симптоматичне і спрямоване на полегшення симптомів, таких як діарея, блювота і зневоднення. Обов’язково потрібно звернутись до лікар’я для правильного лікування, щоб уникнути бактеріоносійства. Бактеріоносійство при сальмонельозі буває двох видів:

1. гостре - збудник виділяється до 3 місяців,
  2. хронічне - сальмонела виділяється більш як 3 місяці.

Воно не супроводжується клінічними проявами, проте людина залишається заразною. У деяких випадках може знадобитися госпіталізація.

Профілактика сальмонельозу:

Дотримуйтесь правил особистої гігієни: ретельно мийте руки з милом після туалету, перед їжею і після контакту з тваринами.

Обробляйте їжу безпечно:

Ретельно мийте всі овочі та фрукти перед вживанням.

Не вживайте сире або недоварене м'ясо, яйця та молоко.

Зберігайте сирі продукти окремо від готових.

Ретельно готуйте їжу, дотримуючись рекомендованих температурних режимів.

Не контактуйте з хворими тваринами:

Не гладьте і не тримайте на руках тварин, якщо ви не знаєте, чи здорові вони.

Ретельно мийте руки після контакту з тваринами.

Сальмонельоз - це серйозне захворювання, яке може призвести до небезпечних ускладнень. Дотримуючись простих правил профілактики, ви можете значно знизити ризик зараження.

Сальмонельоз – як запобігти захворюванню | Краматорська міська рада