Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»

Дата: 29.10.2021 10:44
Кількість переглядів: 617

 Верховною Радою прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Цим Законом з 1 липня 2021 року вводиться ринок землі в Україні. Отже, після 1 липня 2021 року можна буде продати свій земельний пай. Для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки необхідно буде пройти наступні етапи:

Етап 1. Узгодити між покупцем та продавцем земельної ділянки ключові умови договору – ціна земельної ділянки, порядок оплати, порядок розподілу витрат на підготовку та оформлення договору купівлі-продажу.

Етап 2. Звернутися до місцевого нотаріуса, отримати від нього перелік документів, які необхідні покупцю та продавцю для укладення договору, а також призначити дату укладення договору.

Етап 3. Підготувати та зібрати документи, які необхідні нотаріусу.

Етап 4. Підготувати суму грошових коштів, які необхідні для укладення договору та які оплачуються під час укладення договору (державне мито, військовий збір).

Етап 5. Прибути у визначену нотаріусом дату на укладення договору та підписати необхідні документи.

Земельна реформа в Україні: що треба знати власникам паїв?

1. Кому і коли можна продати землю?

Фізичним особам - громадянам України, громадам та державі - з 01.07.2021.

Юрособам, учасниками (акціонерами, членами) яких є ЛИШЕ громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади - з 01.01.2024.

2. Ціна

Не менше за нормативну оцінку землі. Замовити витяг про нормативно грошову оцінку земельної ділянки (с/г призначення за межами населених пунктів). https://map.land.gov.ua/

https://ngo.land.gov.ua/

3. Документи для укладення  договору купівлі-продажу (звертайтесь до нотаріуса):

  • паспорт та ідентифікаційний код;

  • звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки;

  • документи на право власності землею;

  • свідоцтво про право власності на земельну ділянку (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, або державний акт  витяг з Державного земельного кадастру).

4. Податки при продажу землі (% від оціночної вартості): Держмито – 1%;  Військовий збір – 1,5%.

*Якщо ви володієте ділянкою менше 3 роківабо в цьому році вже укладали договір купівлі-продажу нерухомого майна (іншої земельної ділянки, квартири, будинку) треба буде додатково сплатити податок з доходів фізичних осіб в розмірі 5% від оцінки.

Корисні електронні ресурси: Державний реєстр речових прав на нерухоме майноhttps://kap.minjust.gov.ua/ Єдиний державний реєстр адміністративних послугhttps://my.gov.ua/ Електронні послуги Держгеокадаструhttps://e.land.gov.ua/ Державний земельний кадастрhttps://map.land.gov.ua/  Нормативна грошова оцінка земліhttps://ngo.land.gov.ua/ Державний аграрний реєстрhttps://www.ar.gov.ua/ Щодо отримання безоплатної правової допомоги.

 

 

Звернутись за юридичною консультацією ви можете до відділу “Красилівське бюро правової допомоги” за адресою м.Красилів, вул.Театральна 1. Контакт-центр 0-800-213-103. або за номером телефона 4-26-60.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора