ПЕРЕПЛАНУВАННЯ КВАРТИРИ: що можна змінювати, а що – ні?
ПЕРЕПЛАНУВАННЯ КВАРТИРИ:
що можна змінювати, а що – ні?
Напевно кожний мріє зробити для себе квартиру комфортною, особливо актуальним це питання є для власників малогабаритних квартир у багатоповерхових будинках.
Що таке перепланування?
З точки зору законодавства, переплануванням вважається перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.
Коли необхідно отримувати дозвіл на перепланування:
-перепланування житла передбачає втручання в несучі конструкції будинку;
-перепланування з втручанням в інженерні системи загального користування;
-перепланування, в результаті якого змінюється площа, кількість або склад приміщень.
Як прибудувати балкон?
Власник, наймач (орендар) приміщень житлових будинків має право на перепланування балконів і лоджій за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, з дозволу власника будинку та органу місцевого самоврядування, виданого в установленому порядку.
Перелік необхідних документів:
1. Заява про надання дозволу на перепланування – копія свідоцтва на право власності або договору найму (оренди) приміщення;
2. Копія поповерхових планів, завірених в установленому порядку;
3. Проект перепланування жилих будинків, жилих і нежилих у жилих будинках приміщень, погоджений в установленому порядку;
4. Згода власників, співвласників (наймачів) або уповноважених ними осіб на перепланування приміщень, що перебувають у їх спільній власності.
Заяву необхідно направляти до органу архітектури та містобудування міської ради.
Після отримання рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на перепланування можна розпочинати будівельні роботи з перепланування згідно з проектом.
Після проведення перепланування необхідно звернутись до бюро технічної інвентаризації для отримання нового технічного паспорта об’єкта.