Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Переведення до іншої військової частини (на іншу посаду). Як це зробити?

Дата: 01.02.2023 15:37
Кількість переглядів: 133

Переведення до іншої військової частини (на іншу посаду). Як це зробитиЗдавалося б все просто, отримати відношення «запрошення» з іншої частини та подати рапорт на переведення на ім’я свого командира. Але як показує практика - це далеко не завжди працює.  Тому розберемося як це зробити правильно

Необхідно визначитись з підставами переведення.
Дієвих всього дві: - За станом здоров‘я (працює в 90% випадків)- За сімейними обставинами (50 на 50)

     За станом здоров’я:  Часто Довідка ВЛК «обмежено придатний» не отримує свого подальшого виконання, що є доволі неправильним.
       Стрілець з тремором, навідник з пошкодженою рогівкою ока, гранатометник з наслідками мінно-вибухової травми - вочевидь взаємовиключні обставини . Що каже закон.
      Абзац другий підпункту "г" пункту 20.3 глави 20 розділу ІІ Наказу МОУ №402 14.08.2008 зазначає: «Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах». відси слідує, що обмежено придатний військовослужбовець придатний лише до 3х видів служби:  - підрозділи забезпечення  - військкомати  - штабна робота
        П.90 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, вказує: «Необхідність і терміновість переміщення військовослужбовців, які не досягли граничного віку перебування на військовій службі і визнані військово-лікарською комісією за станом здоров'я обмежено придатними до військової служби, з посад, що вони займають, на інші посади, на яких вони можуть виконувати обов'язки військової служби з урахуванням стану здоров'я, підготовки і досвіду служби, визначаються командирами (начальниками), які мають право призначати військовослужбовців на відповідні посади».
      Тобто необхідно ініціювати питання відповідності займаній посаді та привести переконливі аргументи, підкресливши прямий вплив захворювання на реальну можливість виконувати ті чи інші військові обов‘язки.

     Отже, алгоритм переведення за станом здоров’я виглядає так: -обмежена придатність (про прохождения ВЛК ми розповідали в минулих постах)
- Ініціювання питання щодо відповідності займаній посаді (рапорт + підтверджуючі документи).
- За можливості здобути відношення «запрошення» з іншої в/ч.
       У разі якщо не спрацювало, оскаржуємо відмову/ігнор до вищестоящого керівництва або в судовому порядку. За наявності переконливих аргументів !

2. За сімейними обставинами.  На жаль, дане питання хоч і визначене п.82 Положення про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ «на особисте прохання військовослужбовця», детально воно неврегульовано. Тобто, потрібно переконати командування в крайній необхідності такого переведення.

Проте на відміну від порядку звільнення за сімейними обставинами, поріг доказування необхідності переведення за такими обставинами, є дещо нижчим.

Достатньо перерахувати та деталізувати обставини за яких військовослужбовець бажає змінити місце служби, наприклад: дружина потрапила в ДТП, тяжко захворіла або ж перебіг її вагітності значно ускладнився або взагалі вагітність трагічно обірвалася.
При цьому підлягають доведенню обставини того, що інші родичі (батьки чоловіка/дружини) не можуть надати таку допомогу.

Якщо командування категорично відмовляє в такому переведенні, то компромісним рішенням є отримання відпустки за сімейними обставинами до 10 діб в порядку п.186 Положення.

 

У разі якщо виникатимуть зпитання Ви можте звертатися до сектору “Крсилівське бюро правової допомог” за адресою м.Красилів, вул.Театраьна 1, або а номерами телефонв 4-26-60, 0 800 213 103

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора