Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Новини

Дата: від до Скинути

Щодо повідомлення про зміну місця проживання

Щодо повідомлення про зміну місця проживання

Головне управління ДПС у Хмельницькій  області нагадує, що фізичні особи зобов’язані у місячний термін повідомляти  контролюючі органи про зміну адреси реєстрації свого місця проживання шляхом подачі Заяви про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (форма №5ДР) або Заяви про внесення змін до окремого реєстру Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, щодо фізичних осіб, які обліковуються за серією та/або номером паспорта (форма №5ДРП), Форми даних заяв затверджені наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 №822. Фізичні особи подають вищевказані заяви особисто або через представника до Державної податкової інспекції за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання - до ДПІ за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якої ДПІ. Водночас повідомляємо, що Заяву за формою №5ДР можна подати в електронній формі (з відсканованими копіями підтверджуючих документів, необхідних для внесення змін до Державного реєстру), за допомогою інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет». Вхід до Електронного кабінету здійснюється через вебпортал ДПС України.  Слід пам’ятати, що заява подається протягом місяця з дня виникнення таких змін. 

10:17 05.07.2023

Що таке обов’язковий відсоток платежу при призначенні субсидії?  Як він визначається?

Що таке обов’язковий відсоток платежу при призначенні субсидії? Як він визначається?

Житлова субсидія призначається домогосподарствам за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм і нормативів та розміром обов’язкового платежу, величина якого залежить від обов’язкового відсотка платежу.

14:32 04.07.2023

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01 ЛИПНЯ 2023  РОКУ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01 ЛИПНЯ 2023 РОКУ

З 01 липня 2023 року на виконання пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» проведено перерахунок пенсій, призначених відповідно до Законів України “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про статус народного депутата України”, “Про наукову і науково-технічну діяльність” до 31 грудня 2022 року включно. Перерахунок проведено шляхом підвищення основного розміру пенсії (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) на коефіцієнт збільшення 1,197 (в межах максимального розміру пенсії, визначеного законом). Розмір збільшення пенсії в результаті перерахунку не може бути меншим, як 100 грн. Тому у разі, коли розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії становить менше 100 грн (від 0,01 грн до 99,99 грн), встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до 100 грн. При цьому, розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії не може перевищувати 1500 грн. Особи, яких переведено на пенсію за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон №1058) мають право поновити пенсію відповідно до Законів України "Про державну службу" ";Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", "Про наукову і науково-технічну діяльність" згідно поданої заяви з урахуванням норм статті 45 Закону №1058. Розмір пенсії встановлюється у тому ж розмірі, що особа отримувала до переведення на Закон №1058, з подальшим підвищенням основного розміру пенсії на коефіцієнт 1,197. З 01 липня 2023 року проведено перерахунок пенсій для 858 осіб. Підвищення отримали 810 пенсіонерів, середній розмір підвищення становить 1176,27 грн. Перерахунок пенсії проведено автоматично, без додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду. У липні пенсіонери у звичному для себе порядку отримають пенсію у збільшеному розмірі.

14:16 04.07.2023

Як отримати компенсацію за зруйноване житло згідно з новим  законом?

Як отримати компенсацію за зруйноване житло згідно з новим законом?

23.02.2023 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації» №7198. Цей Закон визначає правові та організаційні засади надання компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації з дня набрання чинності Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. No 64 “Про введення воєнного стану в Україні”. Відповідно до п.2 ч.1 ст.1, до знищених об’єктів нерухомого майна закон відносить об’єкти нерухомого майна, які знищені внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, та відновлення яких є неможливим шляхом поточного або капітального ремонту чи реконструкції або є економічно недоцільним, а саме: а) квартири, інші житлові приміщення в будівлі, приватні житлові будинки, садові та дачні будинки; б) об’єкти будівництва, у яких були зведені несучі та зовнішні огороджувальні конструкції та щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт; в) складові частини об’єктів, визначених підпунктом “б” цього пункту, які після прийняття в експлуатацію є самостійними об’єктами нерухомого майна.

09:22 30.06.2023

Пенсія за віком або інвалідністю: коли вигідно перейти з одного  виду виплат на інший

Пенсія за віком або інвалідністю: коли вигідно перейти з одного виду виплат на інший

Якщо вам призначили пенсію за віком, інвалідністю чи на інших підставах, це не назавжди. яких випадках буває значно вигідніше змінити вид пенсії? Пенсія за віком може бути вигіднішою за умови наявності повного страхового стажу (30 років для жінок, 35 років для чоловіків) або наднормативного стажу. У 2021 році було встановлено, що в осіб з повним страховим стажем загальний розмір пенсії не може бути нижчим за 2200 гривень, незалежно від віку. Якщо ж пенсія недотягує до цієї планки, то проводиться доплата. Для осіб старше 65 років за наявності повного стажу пенсія не може бути нижчою за 2600 грн. За умов деяких особливостей трудової біографії людини пенсія по інвалідності може бути вигіднішою порівняно з пенсією за віком. Згідно з базовим пенсійним законом, при призначенні пенсії за інвалідністю до стажу додатково зараховуються роки з моменту встановлення інвалідності і до досягнення пенсійного віку. Необхідно враховувати той нюанс, що при переході на пенсію за віком цей додатковий стаж не рахується. Залежить пенсія за інвалідністю ще й від встановленої групи (100%, 90%, 50% пенсії за віком для першої, другої, третьої груп інвалідності відповідно). Таким чином, мінімальні пенсії по інвалідності на даний момент становлять 2600 грн для першої групи, 2340 грн — для другої. Для третьої групи інвалідності мінімальна

09:15 30.06.2023

Випуск 2023 року

Випуск 2023 року

Випуск 2023 року без сумніву увійде в історію, адже це другий випускний з моменту незалежності, який відбувся в умовах воєнного стану. Кожен з вчорашніх школярів попри свій юний вік був змушений стрімко подорослішати. Поняття війни, яке було відоме лише з підручників історії стало реальністю. Тепер, попереду самостійне життя. Саме перед сьогоднішніми випускниками вже зовсім скоро постане завдання відбудовувати Україну, ще більш красиву, могутню і головне вільну та мирну, звільнену від будь-яких асоціацій з росією.

13:59 27.06.2023

Спеціалізований тренінг «Молодіжна робота, інформована про травму» в рамках програми «Молодіжний працівник»

Спеціалізований тренінг «Молодіжна робота, інформована про травму» в рамках програми «Молодіжний працівник»

З метою посилення компетентностей молодіжних працівників і працівниць впроваджувати освітні та просвітницькі заходи в контексті молодіжної роботи, інформованої про травму, Міністерством молоді та спорту України спільно з Державною установою «Всеукраїнський молодіжний центр» у партнерстві з проєктом Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ», 26-28 липня 2023 року буде проведено спеціалізований тренінг «Молодіжна робота, інформована про травму» в рамках програми «Молодіжний працівник». Для участі необхідно: зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/PFVm4LK1SaZTMwib8 до 05 липня 2023 року; вік від 18 років; молодіжні працівники та працівниці, які працюють безпосередньо з молодими людьми; особи, які поєднують роботу з молоддю з адміністративно-організаційною діяльністю у сфері молодіжної політики, бути випускником чи випускницею тренінгів базового рівня програми «Молодіжний працівник».

11:43 27.06.2023

Вітаємо!

Вітаємо!

Щирі вітання наймолодшій, проте не менш талановитій та цілеспрямованій скрипальці Франчук Ользі (викладач Ковальчук Ю.В.) із зайнятим 3-м місцем

11:41 27.06.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора