A A A K K K
для людей із порушенням зору
Антонінська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області громада
Хмельницька область, Хмельницький район

Новини

Дата: від до Скинути

Я ПО ПРОФЕСІЇ – ШАХТАР, ПРАЦЮВАВ НА ШАХТІ ПІД ЗЕМЛЕЮ. З БЕРЕЗНЯ 2022 РОКУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ПРОХОДЖУ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ. ЧИ БУДЕ МЕНІ ПЕРІОД ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗАРАХОВАНО ДО ПІЛЬГОВОГО СТАЖУ?

Відповідно до статті 8 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», якщо на момент призову на військову службу в особливий період, особа працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсій на пільгових умовах, відповідний період військової служби зарахується до страхового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

09:36 19.09.2023

Я ВДОВА. В ЛИПНІ МЕНІ ВИПОВНИЛОСЯ 62 РОКИ, МАЮ 24 РОКИ СТАЖУ. ЧИ МОЖУ Я В 63 РОКИ ВИЙТИ НА ПЕНСІЮ ЗА ВІКОМ АБО НА ПЕНСІЮ ПО ВТРАТІ ГОДУВАЛЬНИКА ЗА ПОМЕРЛОГО ЧОЛОВІКА, ЯКИЙ БУВ ПЕНСІОНЕРОМ?

Відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” ви можете вийти на пенсію за віком в 63 роки, оскільки маєте необхідну кількість страхового стажу (у 2024 році, коли вам виповниться 63, для виходу на пенсію в цьому віці потрібно мати не менше 21 року стажу).

09:35 19.09.2023

ЧИ ЗАРАХОВУЄТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ ДРУЖИНИ ПЕРІОД ДОГЛЯДУ ЗА ЧОЛОВІКОМ, ЯКИЙ Є ПОТЕРПІЛИМ ВНАСЛІДОК НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ І ГРУПИ ІНВАЛІДНОСТІ?

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” період догляду за особою з інвалідністю І групи (незалежно від причини інвалідності) зараховується до страхового стажу, якщо людина, яка здійснювала догляд:

09:33 19.09.2023

ПРИ ВИХОДІ НА ПЕНСІЮ ОТРИМАВ ГРОШОВУ ДОПОМОГУ В РОЗМІРІ ДЕСЯТИ МІСЯЧНИХ ПЕНСІЙ. ЧИ ВКЛЮЧАЄТЬСЯ ЦЯ ВИПЛАТА ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ ДО СЕРЕДНЬОМІСЯЧНОГО СУКУПНОГО ДОХОДУ ДОМОГОСПОДАОСТВА?

Ні. Не включається. Відповідно до пункту 7 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, до сукупного доходу при призначенні субсидії не включається допомога, компенсація, яка надається, зокрема, відповідно до законодавства, є одноразовою та отримана протягом одного календарного року.

09:30 19.09.2023

Фахівці ради взяли участь в онлайн-зустрічі з омбудсманом України

Напередодні, 12 вересня 2023 року, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець в онлайн-форматі провів, організовану Асоціацією міст України, зустріч з представниками органів місцевого самоврядування. Під час зустрічі, в якій взяли участь понад 600 учасників, було обговорено наступні питання:  реалізація Закону України «Про доступ до публічної інформації» органами місцевого самоврядування в умовах воєнного стану;  застосування норм Закону України «Про захист персональних даних» в муніципалітетах;  пошук зниклих безвісти, повернення полонених, допомога рідним військовослужбовців. Дмитро Лубінець наголосив, що доступ до публічної інформації має бути забезпечений відповідно до законодавства України: «Наразі до нас надійшло 19 422 повідомлень громадян про порушення їхніх інформаційних прав. Ми склали 45 протоколів про адміністративні правопорушення за порушення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», з них 60% правопорушниками були посадові особи ОМС. Дякую колегам із Асоціації міст України, що виступили ініціаторами цієї зустрічі! Це перший досвід проведення такого масштабного заходу в історії інституції. Проте ми й надалі готові регулярно зустрічатися!», - зазначив Дмитро Лубінець. Він також додав, що учасникам буде відправлено інформаційні матеріали, де буде й алгоритм дій для рідних, чий близький вважається безвісти зниклим за особливих обставин. А також запросив представників ОМС до участі у форумі «Додержання конституційного права на інформацію в умовах правового режиму воєнного стану», який відбудеться 2 жовтня в Секретаріаті Уповноваженого. Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України висловив вдячність Уповноваженому Верховної Ради України та його команді за інформативну зустріч та роз’яснення щодо поставлених питань, а також подякував за участь представникам органів місцевого самоврядування та громадських організацій. Учасники зустрічі мали можливість ознайомитись з організацією роботи Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини та його діяльністю. Нагадаємо, у Хмельницькому діє регіональне представництво Консультаційного центру Уповноваженого ВРУ з прав людини за адресою: вулиця Свободи, 70. Центр працює щоденно з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00. Також можна зателефонувати на “гарячу лінію” 0800-50-17- 20 (безкоштовно).

11:19 18.09.2023

До уваги споживачів природного газу!

Переконливе прохання – до 20 вересня розрахуватися за розподіл (доставку) газу за вересень 2023 р. З 15 серпня 2023 року АТ «Хмельницькгаз» під державним управлінням Групи Нафтогаз відповідно до рішення Уряду. Особові рахунки для клієнтів АТ «Хмельницькгаз» на вересень залишаються діючими та починаються на «1400ХХХХХХ» і налічують 10 цифр.

11:18 18.09.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора